Znalec vín > Hesla od A > Antinori

Antinori

Antinori je starobylá italská rodinná vinařská firma jejíž počátek je datován k r. 1385, kdy se Giovanni di Piero Antinori stal členem „Arte Fiorentina dei Vinattieri“, florentského Cechu vinařů. Od té doby se rodina věnuje vinohradnictví a vinařství nepřetržitě, přičemž předkové Antinori se zabývali pěstováním révy vinné již ve 12. stol.. Jako firma je rodina Antinori druhá nejstarší vinařská firma na světě a desátá nejstarší napříč obory. Starší vinařskou firmou je pouze francouzská Château de Goulaine z r. 1000 v Údolí Loiry. V 18.stol. byl rodině Antinori udělený šlechtický titul „marchese“ (markýz) od habsbursko-lotrinského rodu. V současnosti je hlavou rodinné firmy markýz Piero Antinori, který je ze 26. generace Antinori, s podporou dcer Albiery, Allegry a Alessie.

Rodina mimo mateřskou oblast Chianti vlastní vinice kolem Badia a Passignano, také expandovala do Piemontu a Apulie. Založila společné podniky v Bátaapáti v Maďarsku, Stag’s Leap a Col Solare v USA, na Maltě, v Rumunsku a Chile nebo např. vinařství Atlas Peak v Napa Valey.

Od roku 2012 sídlí rodina v nové stavbě vinařství v Bargino, San Casciano in Val di Pesa u Florencie. Stavba s názvem Antinori nel Chianti Classico je známá nejen jako architektonický skvost, ale také jako sídlo rodinné umělecké galerie (Accademia), protože 600 roků rodina spojuje své jméno s dokonalostí ve vinařském umění a s vášnivou podporou umění.

Accademia shromažďuje, chrání a uchovává umělecká díla spojená s toskánskými tradicemi. Vinařství Antinori spolu s vinařstvím Gaja udávají v současnosti tón italskému vinařství.

Panství Antinori v Itálii

Vinice Antinori v Itálii

Architektonický skvost Antinori nel Chianti Classico

Sídlo vinařství Antinori nel Chianti Classico

Markýz Piero a dcery Albiera, Alessie a Allegra

Markýz Piero s dcerami

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.antinori.it

Poslední revize hesla: 2022

 


Chcete ochutnat výjimečné víno? Znalec vín nabízí výběrový prodej špičkových vín.