Znalec vín > Články > Alginitem při výsadbě vinic proti suchu

Alginitem při výsadbě vinic proti suchu

Vinohradníky (i ovocnáře) trápí v posledních letech dlouhá sucha po výsadbě sazenic révy vinné. Částečně lze sucho eliminovat přípravky, které absorbují vodu a následně sazenice snáze přežije dlouhodobé sucho po výsadbě. Jedním z těchto prostředků je minerální hnojivo Alginit.

Informační schůzka prodejce Alginitu v ĆR Ing. Miroslava Bravence  s provozovatelem webu Znalcvín.cz se uskutečnila v Zaječí.

Alginit je minerální eko hnojivo, těžené v Maďarsku, vznikl před několika miliony let, působením primitivních řas ze skupiny zelených řas (Botryococcus braunii), které mají vysokou přirozenou vlhkost, plasticitu, relativně nízkou hmotnost a vysokou pórovitost.

Aplikace Alginitu je vhodná zejména při výsadbě révy vinné, kdy se dávkuje cca 1 – 2 litry Alginitu na sazenici, na dno jamky. Výhodnou vlastností Alginitu je absorbování vody zhruba ve stejném množství kolik sám objemu zabírá, čili litr Alginitu = litr vody, která je dále využita kořenovým systémem. Více informací na www.alginit-prodej.cz.

aktualizováno: 17. 7. 2019


Chcete ochutnat výjimečné víno? Znalec vín nabízí výběrový prodej špičkových vín.