Znalec vín > Hesla od V > Vinařství Josef Valihrach

Vinařství Josef Valihrach

Vinařství Josef Valihrach je rodinné vinařství, s vlastními vinicemi. Vzniklo v r. 1989 a v současné době obhospodařuje asi 20 ha vinic, celková roční produkce je cca 60 tis. lahví. Sídlo společnosti a většina vinic je v Krumvíři, ale výrobnu a vinotéku rodina provozuje v sousední obci Terezín. Vinařství se zaměřuje na kvalitní přívlastková vína, která jsou vyráběna citlivým přístupem k surovině, s využitím mnoha prvků, které používají i „Autentisté“. Proto se v nabídce objevuje mnoho starších a archivních vín.

Vinařství Josef Valihrach získalo za dobu své existence mnoho ocenění, např. již po třetí zvítězil v soutěži Vinař roku, nejvyšší ocenění získal snad ve všech významných soutěžích Česka a ocenění získává i na mezinárodní scéně. Z poslední doby (2014) např. zlatá Concours mondial de Bruxelles, velké zlaté a zlaté medaile z Concours International des Vins Lyon nebo Ice Wine du Monde.

Za největší historický úspěch Josefa Valihracha a potažmo vín z ČR lze považovat tento: Chardonnay, výběr z hroznů, 2005, bylo vyhlášeno absolutním vítězem mezinárodní soutěži vín Chardonnay du Monde 2014, která ve Francii každoročně hodnotí světová vína této proslulé odrůdy. S mírnou nadsázkou lze konstatovat, že Česko má pro rok 2014 mistra světa v soutěži nejrozšířenější světové bílé odrůdy.

Charismatický a originální vinař Josef Valihrach se nesmířil se současnými poměry v přístupu MZe, Svazu vinařů, či dalších státních organizací k malým vinařstvím a byl iniciátorem založení Vinařské asociace České republiky a od založení  asociace je i jejím předsedou.

Zdroj: www.valihrach.cz

Josef Valihrach


Chcete ochutnat výjimečné víno? Znalec vín nabízí výběrový prodej špičkových vín.